HVILKA

HVILKA to niewielka pracownia ceramiczna, mieszcząca się na warszawskiej Starej Ochocie.

Ja mam na imię Justyna i w całości jestem odpowiedzialna za ten HVILKOWY projekt ;-). Prowadzę firmę w pojedynkę, ale do ciężkiej roboty (dźwigania palet z porcelaną i wiader z masą lejną) czasami zgłasza się mój mąż, do przeszkadzania w pracy często i chętnie zgłaszają się moi synowie ;-).

Tworzę naczynia z gliny i porcelany – lepię, odlewam, czasami toczę na kole garncarskim. Zdobię również gotową już porcelanę, dekoruję ją ręcznie rysunkami mojego autorstwa w leśnych klimatach, a następnie wypalam w bardzo wysokich temperaturach, aby zapewnić naczyniom długowieczność. Stosuję farby wszkliwne, dzięki czemu HVILKOWĄ porcelanę można myć w zmywarce.

A HVILKOWE prace pooglądać można na mojej stronie: www.hvilka.pl lub stacjonarnie – na przykład w sklepie Panda Concept Store przy ulicy Chmielnej 27/31 w Warszawie.

Wraz z HVILKOWYMI zwierzakami namawiam do celebrowania CHWIL - tych małych i większych, do czerpania radości z "mgnień codzienności" oraz pochylania się nad małymi, na pozór nieistotnymi, sprawami. A łapanie chwil przychodzi z całą pewnością łatwiej w otoczeniu pięknych przedmiotów. Rzeczy codziennego użytku mogą wywoływać uśmiech na twarzy, mogą koić nasze dusze i sprawiać, że czujemy się po prostu dobrze.

Pracownia porcelany HVILKA znajduje się przy ulicy Częstochowskiej 7/9, w suterenie (wejście od podwórka, należy wejść w ulicę Dorotowską i skręcić w pierwsze podwórko po lewej stronie). Na co dzień pracownia jest czynna od 9 do 15:00, ale najlepiej przed planowanymi odwiedzinami upewnić się, że na pewno jestem na miejscu. Mój numer telefonu: 660 707 301, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W ramach Nocy Rzemiosła//Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych pracownia będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę (24.09) w godzinach 10.00-14.00.

termin warsztatu: 24.09 (sobota) g.14:30-16:00
Zapisy znajdują się zakładce ‘’warsztaty’’.

adres pracowni: ul. Częstochowska 7/9, (wejście od podwórka, należy wejść w ulicę Dorotowską i skręcić w pierwsze podwórko po lewej stronie), Warszawa