HVILKA

HVILKA to niewielka pracownia ceramiczna, mieszcząca się na warszawskiej Starej Ochocie.

Ja mam na imię Justyna i w całości jestem odpowiedzialna za ten HVILKOWY projekt ;-). Prowadzę firmę w pojedynkę, ale do ciężkiej roboty (dźwigania palet z porcelaną i wiader z masą lejną) czasami zgłasza się mój mąż, do przeszkadzania w pracy często i chętnie zgłaszają się moi synowie ;-).
Tworzę naczynia z gliny i porcelany – lepię, odlewam, czasami toczę na kole garncarskim. Zdobię również gotową już porcelanę, dekoruję ją ręcznie rysunkami mojego autorstwa w leśnych klimatach, a następnie wypalam w bardzo wysokich temperaturach, aby zapewnić naczyniom długowieczność. Stosuję farby wszkliwne, dzięki czemu HVILKOWĄ porcelanę można myć w zmywarce.
A HVILKOWE prace pooglądać można na mojej stronie: www.hvilka.pl lub stacjonarnie – na przykład w sklepie Panda Concept Store przy ulicy Chmielnej 27/31 w Warszawie.
Wraz z HVILKOWYMI zwierzakami namawiam do celebrowania CHWIL - tych małych i większych, do czerpania radości z "mgnień codzienności" oraz pochylania się nad małymi, na pozór nieistotnymi, sprawami. A łapanie chwil przychodzi z całą pewnością łatwiej w otoczeniu pięknych przedmiotów. Rzeczy codziennego użytku mogą wywoływać uśmiech na twarzy, mogą koić nasze dusze i sprawiać, że czujemy się po prostu dobrze.
Pracownia porcelany HVILKA znajduje się przy ulicy Częstochowskiej 7/9, w suterenie (wejście od podwórka, należy wejść w ulicę Dorotowską i skręcić w pierwsze podwórko po lewej stronie). Na co dzień pracownia jest czynna od 9.00 do 15.00, ale najlepiej przed planowanymi odwiedzinami upewnić się, że na pewno jestem na miejscu. Mój numer telefonu: 660 707 301, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W ramach Nocy Rzemiosła//Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych pracownia będzie otwarta dla zwiedzających 23.09 (sobota) w godzinach 14.00-17.00.
adres pracowni: ul. Częstochowska 7/9, (wejście od podwórka, należy wejść w ulicę Dorotowską i skręcić w pierwsze podwórko po lewej stronie)