Pracownia Bańka i Przepiórka

Pracownia Bańka i Przepiórka to wspólny projekt małżeństwa - Maćka i Kaśki,

którzy od kilku lat próbują wspólnie zmienić swój sposób na życie, trochę oderwać się od systemu i trochę zwolnić.
Ich miejsce jest owocem tego dążenia. Pracownia mieści się na warszawskiej Woli, a dokładnie na Mirowie pod adresem Grzybowska 47a. Wnętrze pracowni, jak to bywa w przedwojennych murach, przepełnione jest historią i czasem. I sam czas trochę wolniej tu płynie. Bańka i Przepiórka nie tworzą marki, pracują tak jak im podpowiada czucie. Uczą się patrzeć na materię tak, żeby wydobywać z niej proste piękno. Znajdziecie u nich trochę szaloną biżuterię z ceramiki i fajne naczynia do domu.
www.banka-przepiorka.pl
W ramach Nocy Rzemiosła//Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych pracownia będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę (24.09) w godzinach 12.00-20.00.

interaktywne oprowadzanie: 24.09 (sobota) g. 13:00-14:00

Pracownia na Grzybowskiej mieści się w przedwojennej kamienicy, lokal to miejsce przepełnione historią. Funkcjonalistyczna kamienica, w której znajduje się pracownia ukończona została na rok przed II wojną światową. To jeden z budynków, które w pierwszej linii sąsiadowały z Murem Warszawskiego Getta, którego linia ciągnęła się wzdłuż całej ulicy Grzybowskiej. Po wojnie przez wiele lat znajdował się tu znany wielu warszawiakom zakład tokarski, kilka lat po jego zamknięciu powstała tu klimatyczna pracownia ceramiki. Podczas oprowadzania opowiemy w jaki sposób funkcjonuje studio, opowiemy o stanowiskach pracy, które wspierają naszą twórczość oraz zaprezentujemy proces odlewania naszych ulubionych kubków z dużym uchem. Uczestnicy oprowadzania sami będą mogli spróbować odlać kubek.

adres pracowni: Grzybowska 47A, Warszawa