Pracownia Julii Kromolickiej

Jestem pasjonatką formy i koloru.

Działam w duchu mody odpowiedzialnej dbając o środowisko i etykę pracy. Zajmuję się projektowaniem i tworzeniem tkanin, materiałów eksperymentalnych, ubiorów, kostiumów, dodatków. Czerpię inspirację z historii, zapomnianych praktyk związanych z ubiorem. Wykorzystuje różne techniki krawieckie i naturalne barwienie tkanin, jako narzędzia upcyclingu. Wierzę w drugie życie rzeczy, to co dla innych jest odpadem, dla mnie jest świetnym surowcem."

Julia Kromolicka - projektantka, propagatroka upcyclingu i technik naturalnego barwienia. Absolwentka kierunku Fashion Design, School of Form (Uniwersytet SWPS). Jej pracą dyplomową była kolekcja pt. “Przyjemność wzrokowa a ubiór kobiecy”. To tam zainteresowały ją tajniki barwienia, które zgłębiała w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Uczestniczka Dutch Design Week 2021 z wystawą “Plants Traces”, współtworzy projekt Spódnice Wolności. https://www.instagram.com/julia_kromolicka/

Julia opowie o naturalnym barwieniu tkanin, upcyclingu i modzie cyrkularnej. Pokażę rośliny barwierskie i jakie kolory można z nich uzyskać, farbowane naturalnie tkaniny i ubrania z drugiego obiegu.

W ramach Nocy Rzemiosła//Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych pracownia będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę i niedzielę (24-25.09) w godzinach 12.00-16.00.

termin warsztatu: 25.09 (niedziela) g.11.00-14.00
Zapisy znajdują się zakładce ‘’warsztaty’’.

adres pracowni: ul. Andersa 29/260, Warszawa