HVILKA

HVILKA to mała pracownia porcelany, mieszcząca się na warszawskiej Starej Ochocie. Ja mam na imię Justyna i w całości jestem odpowiedzialna za ten HVILKOWY projekt ;-).

Prowadzę firmę w pojedynkę, ale do ciężkiej roboty (dźwigania palet z porcelaną) czasami zgłasza się mój mąż, do przeszkadzania w pracy często i chętnie zgłaszają się moi synowie ;-). Tworzę rysunki inspirowane naturą - z motywami zwierzęcymi i roślinnymi - na porcelanowe naczynia, które zakupuję w polskiej fabryce porcelany. Porcelanę zdobię ręcznie za pomocą specjalistycznych farb wszkliwnych i wypalam ją w wysokich temperaturach, aby zapewnić naczyniom długowieczność. HVILKOWĄ porcelanę można myć w zmywarce i używać jej w kuchenkach mikrofalowych.

 

Wraz z HVILKOWYMI zwierzakami namawiam do celebrowania CHWIL - tych małych i większych, do czerpania radości z "mgnień codzienności" oraz pochylania się nad małymi, na pozór nieistotnymi, sprawami. A łapanie chwil przychodzi z całą pewnością łatwiej w otoczeniu pięknych przedmiotów. Rzeczy codziennego użytku mogą wywoływać uśmiech na twarzy, mogą koić nasze dusze i sprawiać, że czujemy się po prostu dobrze.

 

Pracownia porcelany HVILKA znajduje się przy ulicy Częstochowskiej 7/9, w suterenie (wejście od podwórka, należy wejść w ulicę Dorotowską i skręcić w pierwsze podwórko po lewej stronie). Na co dzień pracownia jest czynna od 9 do 14:30, ale najlepiej przed planowanymi odwiedzinami upewnić się, że na pewno jestem na miejscu. Mój numer telefonu: 660 707 301, adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszam również do mojego sklepu online: www.hvilka.pl.

dzień otwarcia
25.09 (sobota), 26.09 (niedziela)
godziny otwarcia
16:00-20:00