OZDOBY CHOINKOWE / Maku – Pracownia Szkła

Podczas warsztatów wykonasz swój własny zestaw 4 ozdób choinkowych.

Pierwszy etap to wybór kształtów spośród około 20 dostępnych, wcześniej wyciętych. Następnie wytłumaczę i pokaże w jaki sposób nanieść wzór na szkło. Nanoszenie wzoru na szkło to nic innego jak malowanie pędzlem – tyle, że nietypową farbą i na nietypowej powierzchni. Plusem malowania na szkle jest to, że dopóki szkło nie zostanie wypalone możesz dowolną ilość razy nanosić i zmywać malunek. Jeśli uznasz, że wzór jest idealny – wtedy przenosimy szkiełka do pieca. Po zapełnieniu piec jest włączany. Sam wypał trwa niewiele ponad godzinę, natomiast szkło można zobaczyć i wyjąć dopiero po 24 godzinach, gdy piec ostygnie. Odbiór prac będzie możliwy w ciągu kolejnego tygodnia.

Prowadząca:
Matylda Makulska
Maku – Pracownia Szkła to mój autorski pomysł na tworzenie szkła artystycznego i użytkowego. To co wiem o szklanym rękodziele wyniosłam z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz prawie 10-cio letniej działalności na rynku.
Tworzę biżuterię, elementy dekoracyjne i użytkowe takie jak ozdoby świąteczne, kafle, misy i talerze. Wykorzystuję do tego technikę fusingu, która polega na obróbce cieplnej tafli szklanych w specjalistycznych piecach.

termin warsztatu: 24.09 (sobota) g. 10.00-12.00
adres pracowni: Kozia 3/5 lok. 92B, Warszawa
liczba miejsc: 3

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. https://bit.ly/3LfcyQs