ZDOBIENIE GLINY METODĄ SGRAFFITO / Gabi Strama – Kolektyw111

Podczas warsztatów dowiecie się czym jest sgraffito, dlaczego tak lubię tę metodę oraz jak jej używać (na kilka sposobów) w ceramice.

Wcale nie musicie dobrze rysować. Wcześniej przygotowane formy czarek ozdobicie poznaną techniką,
korzystając z przygotowanych przeze mnie wzorów, albo używając własnej wyobraźni.
Czarka będzie do odebrania po dwóch tygodniach (po tym, jak zostanie wypalona oraz poszkliwiona transparentnym szkliwem).

 

Prowadząca:
Gabi Strama / @gabistrama
W przeszłości profesjonalnie zajmowałam się promocją artystów i ich sztuki w wirtualnym wydaniu. Zanurzona w sztuce stworzonej przez kobiety, postanowiłam ten wątek kontynuować na własnych, trójwymiarowych obiektach. W serii “Dziewczyny” połączyłam dwa ważne dla mnie tematy, jakimi są sztuka użytkowa i motyw cielesności. Ceramiką zajmuje się od około 4 lat, wciąż poszukuję i eksperymentuję. Obecnie skupiam się na wylewaniu masy lejnej z form, lepieniu ręcznym oraz zdobieniu powstałych obiektów metodą sgraffito – prastarą techniką stosowaną w architekturze i ceramice.

Najnowsza edycja wazonów z motywem Dziewczyn jest dostępna w galerii wspierającej kobiecą sztukę @flowarthouse w fabryce Norblina w Warszawie. O tym jak powstała ta limitowana kolekcja, oraz jak fajnie jest tworzyć w duecie opowiadamy z Pauliną Puciłowska, założycielką marki Swawole
https://flowarthouse.com/blog/pomiedzy-rzezba-a-naczyniem-limitowana-edycja-waz-dziewczyny

termin warsztatu: 24.09 (sobota) g. 13:30 - 15:00
adres pracowni: Kolektyw111, lokal 111, ul. Konstruktorska 6 (Instytut Elektroniki)
liczba miejsc: 4

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. https://bit.ly/3LfcyQs