Maku Pracownia Szkła

Zapraszam Cię do mojej pracowni szkła artystycznego.

Zapraszam Cię do mojej pracowni szkła artystycznego. Zajmuję się techniką Fusingu i opowiem na czym ta technika szklarska polega. Pokaże Ci z jakich materiałów korzystam, jakich narzędzi używam i jak wyglądają piece szklarskie. Zobaczysz jak prezentuje się szkło przed wypałem, a jak po wyjęciu z pieca po wypale w temperaturze ponad 800'C.

Nazywam się Matylda Makulska. Maku Pracownia Szkła to mój autorski pomysł na tworzenie szkła artystycznego i użytkowego. To co wiem o szklanym rękodziele wyniosłam z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz prawie 10-cio letniej działalności na rynku.
Tworzę biżuterię, elementy dekoracyjne i użytkowe takie jak ozdoby świąteczne, kafle, misy i talerze. Wykorzystuję do tego technikę fusingu, która polega na obróbce cieplnej tafli szklanych w specjalistycznych piecach. Niektóre z moich kolekcji mają charakter limitowany lub w ogóle powstają w jednym egzemplarzu. Chętnie realizuję także indywidualne zlecenia klientów i podejmuję współpracę z innymi projektantami.
Moja pracownia znajduje się na Starym Mieście w Warszawie w zabytkowej kamienicy przy ulicy Koziej 3/5.

 

W ramach Nocy Rzemiosła//Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych pracownia będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę (24.09) w godzinach 13.00-18.00.

termin warsztatu: 24.09 (sobota) g. 10.00-12.00
Zapisy znajdują się zakładce ‘’warsztaty’’.

adres pracowni: Kozia 3/5 lok. 92B, Warszawa