Pracownia ceramiczna KERAMOS - Krasińskiego 29

Pracownia ceramiczna Stowarzyszenia KERAMOS

..." To pracownia z duszą", "wchodząc do Waszej pracowni zamieniamy światy', "przychodzimy tu znormalnieć", 'lubimy zapach tej pracowni" - tak mówią od lat o Pracowni nasi goście, dawni i obecni uczestnicy zajęć, znajomi..

Pracownia od 30 lat prowadzi zajęcia z ceramiki. Znana jest z nauki toczenia na kole garncarskim (prowadząca zajęcia Zosia Kosiorek toczy 30 lat, jest uczennicą tradycyjnych polskich i zagranicznych warsztatów garncarskich).
Mieści się w klimatycznej piwnicy, która wcześniej była osiedlową kotłownią. Z tej piwnicznej Pracowni wyszły już trzy pokolenia ceramików, członków Stowarzyszenia artystów ceramików Keramos..
Wiele osób tutaj rozpoczynało swoją przygodę z ceramiką…
Pracownia znana jest z unikatowej ceramiki użytkowej, od lat organizuje wystawy połączone ze sprzedażą.

W ramach Nocy Rzemiosła Pracownia będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę (24.09) w godz. 15.00-21.00. Rzemieślnicy oprowadzą po Pracowni, a w godz. 17.00-19.00 odbędzie się pokaz bardzo kunsztownej japońskiej techniki tworzenia naczyń - NERiKOMI.

W niedzielę (25.09) w godz. 15.00-20.00 odbędzie się oprowadzanie po pracowni oraz wystawa "Dzban na każdy dzień tygodnia" (tradycyjne dzbany – wykonane przez prowadząca Pracownię, Zosię Kosiorek), a w godz 16.00-18.00 pokaz toczenia na kole - "Uczniowie i nauczyciel".

Wstęp wolny.

adres Pracowni: ul.Krasińskiego 29 /202, Żoliborz, Warszawa