Pracownia Krawiecka Tadeusz Kierepka

Tadeusz Kierepka uczył się zawodu od 16 roku życia

w pracowni swojego wuja Wincentego Grucy, jednego z najlepszych i najbardziej cenionych krawców w przed- i powojennej Warszawie, na ul. Widok. Dyplom mistrza krawiectwa męskiego uzyskał w 1970 roku, a krawiectwa damskiego dwanaście lat później. Do licznego grona jego krajowych i zagranicznych klientów należeli m.in. arystokraci z rodziny Potockich, Witold Lutosławski czy Stefan Rachoń, dla którego frak szył jeszcze jako młody rzemieślnik. W 1982 roku założył własną pracownię na ul. Marszałkowskiej. Dziś klientami pana Tadeusza w pracowni na ul. Śniadeckich 1/15 są przede wszystkim młodzi prawnicy, bankierzy i inni klienci pracujący w zawodach wymagających na co dzień eleganckiego ubrania, ceniący sobie najwyższej jakości ręcznie wykonane jesionki, płaszcze, garnitury, kostiumy damskie, spodnie, spódnice, fraki i smokingi. Jest Starszym Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych oraz wiceprezesem Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.
(źródło: www.rzemieslnicy.waw.pl)

Zdjęcia: Sebastian Rzepka
Wywiad autorstwa Klaudii Kryńskiej z Panem Tadeuszem Kierepką w Magazyn Zwykle Życie: https://zwyklezycie.pl/2020/03/rzemioslo-krawiec-od-podszewki/

W ramach Nocy Rzemiosła//Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych pracownia będzie otwarta dla zwiedzających w niedzielę 25.09 w godzinach 10.00-14.00.

W trakcie otwarcia pracowni Pan Tadeusz Kierepka poprowadzi masterclass (10:00-12:00 i 12:00-14:00). Zapisy w zakładce ‘’warsztaty’’.

adres pracowni: ul. Śniadeckich 1/15, Warszawa