Kolektyw111

Bliskie jest nam działanie we wspólnocie, dlatego stworzyłyśmy nową przestrzeń pracy twórczej – Kolektyw 111.

Na 60m2 łączymy 6 kobiecych energii. Praca w kolektywie to dla nas coś więcej niż działanie w jednej pracowni – choć każda z nas tworzy niezależnie, stawiamy na otwartą rozmowę, wymianę spostrzeżeń i wiedzy. Wzajemne wsparcie pobudza kreatywność, a ta pozwala nam eksperymentować i cały czas się rozwijać.

Podczas Nocy Rzemiosła po raz pierwszy otworzymy drzwi naszej nowej pracowni. Ugościmy Was jak dobrych znajomych, opowiadając o kulisach powstania K:111, naszych inspiracjach i doświadczeniach. To świetny moment na zapoznanie, bo w przyszłości chcemy gościć Was częściej przy okazji warsztatów, spotkań i różnych ceramicznych projektów.

Kolektyw111 tworzą:
Agata Puławska – fotografka, ceramiczka i współzałożycielka Orinoko – internetowej przestrzeni dla sztuki.
Alicja Gorońska – studentka Wydziału Ceramiki i Szkła na wrocławskim ASP, swoje umiejętności łączy z działalnością wspierającą osoby uchodźcze.
Gabi Strama @gabistrama – zanurzona w sztuce tworzonej przez kobiety, feministyczny wątek kontynuuje w projekcie “Dziewczyny”, ozdabiając wytwarzane obiekty odręcznym rysunkiem.
Kinga Debiec-Czopowicz / @potoczone – arteterapeutka, edukatorka, działaczka i ceramiczka wyspecjalizowana w toczeniu na kole. Założycielka Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej na warszawskim Dolnym Mokotowie.
Małgosia Stanisławska @goja_ceramics – w sztuce posługuje się przestrzenią, tworząc rzeźby, ceramikę oraz artystyczne lalki. Ważnym etapem była dla niej praca z dziećmi niewidomymi w pracowni ceramicznej w Laskach, gdzie doceniła znaczenie arteterapii.
Olka Tomczyk / @sisterhood_ceramic – absolwentka Edukacji Artystycznej, doświadczona “Pani od ceramiki” i miłośniczka natury. Fauna i flora są nieodłącznym elementem jej prac.

 

W ramach Nocy Rzemiosła//Festiwalu Warsztatów Rzemieślniczych pracownia będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę (24.09) w godzinach 19.00-22.00
oraz niedzielę (25.09) w godzinach 12.00-17.00.

termin warsztatu: 24.09 (sobota) g. 13:30-15:00 / Gabi Strama
termin masterclass: 24.09 (sobota), g.14.30-15.45 / Kinga Czopowicz
termin warsztatu: 25.09 (niedziela) g. 17.00-19.00 / Gosia Stanisławska

Zapisy znajdują się zakładce ‘’warsztaty’’.

 

adres pracowni: Konstruktorska 6, lokal 111, Warszawa