KOŁO GARNCARSKIE / Kinga Czopowicz/Potoczone - Kolektyw111

Zapraszam na pokaz toczenia na kole garncarskim na żywo!

Zaczniemy od wstępu teoretycznego. Opowiem Wam co, jak, kiedy i dlaczego z tą gliną. Pokażę podstawowe narzędzia ceramika niezbędne do toczenia oraz wyjaśnię cały proces bez owijania w bawełnę - zobaczycie ile niespodzianek może czekać na ceramika zanim powstanie naczynie.
Po wstępie teoretycznym czas na pokaz. Wytoczę z Wami na kole kubek. Będziecie mogli zobaczyć jak wygląda cały proces powstawania naczynia - od przygotowania gliny do toczenia, po trymowanie naczynia i przyklejenie ucha!

Prowadząca:
Kinga Czopowicz / @potoczone – ceramiczka, animatorka sąsiedzka, arteterapeutka, edukatorka. Specjalizuje się w toczeniu naczyń na kole garncarskim. Założycielka Sąsiedzkiego Domu Pracy Twórczej na warszawskim Dolnym Mokotowie.

Ceramiką zajmuję się od 8 lat - przez 6 lat hobbystycznie, a od 2 lat pod marką Potoczone. Przez 3 lata tworzyłam społeczne miejsce twórczej współpracy - Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej na warszawskim Dolnym Mokotowie. Tam regularnie spotykałam się z mieszkańcami zarażając ich swoją pasją do lepienia, a także w ramach otwartej pracowni towarzyszyłam początkującym ceramikom w stawianiu przez nich pierwszych kroków. To z SDPT wyrósł Kolektyw 111, w którym obecnie działam wraz z 5 innymi ceramiczkami. Kocham lepić, ale to przy kole garncarskim czuję się najlepiej i realizuję się najbardziej. Toczę głównie naczynia, które, okazuje się, towarzyszą swoim właścicielom na co dzień i sprawiają, że z pozoru zwykłe chwile stają się wyjątkowe. Wciąż szukam i eksperymentuję i mam nadzieję, że nigdy nie przestanę.
Jestem również arteterapeutką, edukatorką i animatorką sąsiedzką. Przez niemal 5 lat zrealizowałam wiele twórczych, integracyjnych projektów sąsiedzkich na mokotowskich Sielcach.

termin masterclass: 24.09 (sobota), g.14.30-15.45
adres pracowni: Kolektyw111, lokal 111, ul. Konstruktorska 6 (Instytut Elektroniki)
liczba miejsc: 6
Udział w masterclass jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. https://bit.ly/3LfcyQs