MIEJSKA DŻUNGLA / Pracownia nr.13

W ramach warsztatów uczestnicy stworzą egzotyczne sadzonki roślin wykonane z butelek PET,

które to stały się materiałem do stworzenia ich niezwykle barwnego i przejmującego projektu re4rest.

Re4rest to autorski i pionierski projekt Patki Smirnow i Kariny Królak.
Przez wiele miesięcy od 2016-2021roku artystki przetwarzały materiał z odzysku-butelki PET (10000 tys.)znalezione w stolicy i zbierane przez rodziny oraz znajomych. Do akcji zbiórki butelek włączyli sąsiedzi, dorośli i dzieci, firmy i osoby prywatne - z Warszawy oraz takie, które dowoziły do pracowni butelki spoza miasta .
Z kilkunastu tysięcy zebranych dotąd butelek powstała dżungla, ogród, reuprawa roślin egzotycznych.
Każda część wykonywana jest ręcznie. Duża część butelek zachowana jest w ich oryginalnych barwach a inna barwiona ekologicznymi lakierami. Artystki zmieniają odpady w dzieła sztuki.
Cel projektu jest jasny- zwrócenie uwagi na produkcję ogromnej ilości opakowań oraz idące za tym zanieczyszczenie naszego miasta,kraju i całej Ziemi.
W zwykłej butelce artystki dostrzegły niewiarygodny potencjał i zmieniły ten surowiec w obiekty o bardzo organicznych skojarzeniach . Kwiaty , liście , trawy .... Oprócz wartości artystycznej i edukacyjnej powstają użytkowe moduły jako dekoracje do mieszkań i przestrzeni biurowych .Wieczne ogrody wertykalne, skrawki dżungli do każdego pomieszczenia ,w którym ekologia i sztuka łączą się z etycznymi priorytetami.
Dżungla, w którą trudno uwierzyć dopóki się jej nie zobaczy.
Re4rest project rozrasta się na ulicy Inżynieskiej 3. Odzyskana natura w centrum miasta, nowe gatunki ,które wprowadza plastikowa dżungla w próbie zadośćuczynienia za te, które wyginęły.
To również światopoglądowy manifest artystek, które wierzą w moralną satysfakcję płynącą z ciężkiej ,żmudnej pracy nad detalem oraz ukłon w kierunku ludowego rękodzieła. Projekt prezentowany jest na wielu prestiżowych wystawach.

miejsce: ul.Inżynierska 3 lok 15 (kamienica w oficynie 3p.), Warszawa
czas trwania: 1,5 godziny
data i czas: 24.09 (piątek), g.16:30-18:00 lub 25.09 (sobota), g. 16:30-18:00
prowadzące: Patka Smirnow i Karina Królak

Udział w warsztacie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: https://forms.gle/dTiHDfSVo5dSJjr4A

BRAK WOLNYCH MIEJSC