Pracownia nr.13

Jesteśmy grupą artystów, którzy od wielu lat pracują i tworzą na ul. Inżynierskiej 3. Na potrzeby naszych działań zaadoptowaliśmy 250m industrialnej przestrzeni XIX wiecznej kamienicy na warszawskiej Pradze.

Reprezentujemy wiele dziedzin sztuki i rzemiosła. Poza pracą na Inżynierskiej organizujemy tu też wystawy, koncerty oraz spotkania.
W naszej pracowni tworzą:
Patrycja Smirnow – artystka, malarka, projektantka,animatorka kulturalna http://patkasmirnow.blogspot.com/, rzemieślnik
Karina Królak – projektantka biżuterii http://www.karinakrolak.com/
charakteryzatorka, rzemieślnik ,animatorka kulturalna
W duecie od 11 lat tworzymy ręcznie przedmioty artystyczne i użytkowe z wykorzystaniem odpadów. W naszej twórczości kłaniamy się rzemiosłu i tworzymy nasze prace ręcznie z rzemieślniczą cierpliwością i dbałością o detale. https://www.facebook.com/bazurylampy/.
Od 2017 roku tworzymy projekt re4rest https://www.facebook.com/re4rest/ , który powstaje z ponad 10 tysięcy butelek PET. Projektujemy zplastikowych słomek,tektur,odpadów o bardzo wysokiej jakości i ogromnym potencjale
Karolina Czarnecka- piosenkarka i aktorka https://karolinaczarnecka.pl/
Małgorzata Knopik Skibińska- projektantka mody i scenografka https://www.facebook.com/the.weddingbells.art
Igor Chołda – malarz,muzyk, grafik,twórca murali min tego na ul.Targowej
https://www.aqualoopa.com/
Dorota Godhlewska -artystka interdyscyplinarna, organizatorka targów sztuki, scenografka, malarka,lalkarka https://www.facebook.com/KiziuMiziu

Małgosia Malinowska; urodzona w Warszawie w 1984. Studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa. W 2009 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni profesora Krzysztofa Wachowiaka i nagrodę profesora Józefa Szajny. Następnie próbowała wzornictwa przemysłowego na Central Saint Martins College w Londynie. Jednak największym wyzwaniem okazał się wyjazd do Nowego Jorku gdzie dostała stypendium na programie artystycznym Studio Art Intensive w The National Academy School. Obecnie tworzy w Pracowni nr.13 https://m.facebook.com/profile.php?id=1355326467&ref=content_filter

Ja (Karina Królak) jestem projektantką biżuterii (członkinią Stowarzyszenia NÓW) i razem z Patką Smirnow – artystką wielu talentów, tworzymy ręcznie przedmioty artystyczne i użytkowe z odpadów.
Lampy https://www.facebook.com/bazurylampy/,współczesne konstrukcje ispirowane sztuką ludową ,stroje i scenografie. W naszej twórczości kłaniamy się rzemiosłu i tworzymy nasze prace z właśnie z rzemieślniczą cierpliwością i dbałością o detale.
W zeszłym roku wykonałyśmy dekorację na ul. Ząbkowskiej na Festiwal Otwarta Ząbkowska – 14 gigantycznych lamp inspirowanych ludowymi pająkami. Wszystkie lampy powstały ręcznie z ponad 150 tysięcy plastikowych słomek, będących odpadem produkcyjnym.

Od 2017 roku tworzymy projekt re4rest https://www.facebook.com/re4rest/ , który powstaje z butelek PET.
Karolina Czarnecka - piosenkarka, Małgorzata Knopik Skibińska – projektantka mody oraz Igor Chołda – malarz, twórca murali, między innymi tego na ul. Targowej. Wszyscy kochamy Pragę.
Serdecznie zapraszamy do nas.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063585909865

GOŚĆ SPECJALNY w Pracowni nr.13 w ramach NOCY RZEMIOSŁA 2021 (25/09/21)

Joanna Kowalska - Wolszczak / Pracownia Żywioły ziemi / Nowy Staw Joanna Wawiórka - Kamieniecka / Warsztaty Kultury w Lublinie

Szalona herbatka międzymiastowa

dzień otwarcia
25.09 (sobota)
godziny otwarcia
18:00-22:00