Square Drop, fine art conservation lab

Agnieszka Śniadewicz-Świca, konserwator i historyk sztuki, właścicielka marki Square Drop, wierzy, że przedmioty i wnętrza, które lubimy, odzwierciedlają naszą osobowość.


Podążając za tą ideą, łączy różne rozwiązania, by tworzyć rzeczy zaskakujące, współgrające z nowoczesnymi wnętrzami. Właśnie takie jak ‚square drop’, czyli kwadratowa kropla - unikaty, przedmioty wyróżniające nas w uporządkowanym świecie. Square Drop nawiązuje do tradycji rodzinnej - konserwacji mebli zabytkowych i tworzenia mebli stylizowanych. Zespół fachowców wywodzący się Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki Grażyny i Roberta Śniadewiczów, pracowni rodziców, stanowi obecnie trzon firmy Square Drop. Obecnie Square Drop współpracuje z antykwariuszami z różnych zakątków świata, a odrestaurowane meble zamawiają klienci z Kopenhagi, Londynu, czy Nowego Jorku. Doświadczenie zdobyte przy konserwacji wyjątkowych przedmiotów, znajomość stylów i tradycyjnych technik ebenistycznych, które zapewniają trwałość tworzonych mebli jest nierozerwalnie związane z nową gałęzią działalności, jaką jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań w meblarstwie. Dziś studio współpracuje z architektami wnętrz, projektantami, a także osobami prywatnymi. Wspólnie z klientami szuka rozwiązań, aby projekty zachowały walory artystyczne i funkcjonalne. Tworzone meble, to zwykle pojedyncze egzemplarze lub krótkie serie, które wypełniają przestrzeń prywatnych rezydencji, sklepów i hoteli butikowych. Meble z pracowni Square Drop to przedmioty z duszą, które podkreślą styl, prestiż miejsca i stanowią harmonijne połączenie z osobowością ich właściciela lub ideą przestrzeni publicznej do której trafiają.
Podczas Nocy Rzemiosła będzie będzie możliwość obejrzenia kolekcji ODDITY, która w tym roku otrzymała nagrodę MUST HAVE. Kolekcja mebli ODDITY to wynik współpracy marki Square Drop ze studiem Kosmos Project.

To przykład połączenia wielopokoleniowej wiedzy rzemieślniczej pracowni mebli zabytkowych z charakterystycznym stylem projektantów.

W skład kolekcji wchodzą kabinet, gondola, stolik - etażerka, biurko, kolumna oraz kabinecik. Typologia odwołuje się do mebli historycznych, podkreślając korzenie marki Square Drop.

Konstrukcja mebli i sposób ich wykończenia eksponują rzeźbiarski charakter brył. Kolekcja powstała z wykorzystaniem wyłącznie polskich surowców i przy współpracy z lokalnymi rzemieślnikami. Meble wykonane są z litego jesionu, tapicerowane tomaszowską wełną, kamień pochodzi ze złóż Gór Świętokrzyskich, a elementy okuć żeliwnych i mosiężnych wykonują miejscowi odlewnicy i ślusarze.

dzień otwarcia
26.09 (niedziela)
godziny otwarcia
16:00-20:00