FabLab powered by Orange

FabLab - czyli miejsce eksperymentalnej produkcji. To tutaj powstają najbardziej szalone i wymyślne projekty łączące ze sobą tradycyjne rzemiosło i nowo technologie.

Najważniejszą cechą tego miejsca jest jednak edukacja przez praktykę. Od ponad 3 lat uczymy oraz propagujemy wiedzę z zakresu projektowania, prototypowania, kodowania, elektroniki, konstruowania, szycia, stolarstwa, materiałoznawstwa i innych nie mniej istotnych zagadnień niezbędnych do tego, by rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem rzeczy. Naszymi działaniami staramy się docierać do jak największej grupy ludzi o różnych zainteresowaniach, doświadczeniu i potrzebach. To dzięki zaangażowaniu hobbystów, edukatorów oraz rzemieślników, którzy w jednym miejscu współtworzą społeczność makerów możliwe jest płynne dzielenie się i wymiana wiedzy oraz doświadczeń związanych z wytwarzaniem najróżniejszych dóbr.

W Fab Labie mieszczą się takie pomieszczenia jak pracownia krawiecka, pracownia obróbki CNC, pracownia elektroniczna, pracownia sitodruku, pracownia druku 3d czy pracownia stolarska. Więcej informacji na stronie: https://fablabtwarda.pl/

FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to.