Tkanki Twórcze

Tkanki Twórcze to dwie pasjonatki formy i koloru, Julia Kromolicka i Zosia Pieńkowska. Projekt zrodził się z przyjaźni i wspólnych wartości, które wykiełkowały podczas studiów w School of Form.

Tam zdobywały umiejętności z zakresu projektowania ubioru. Julia kształciła się w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, a Zosia prowadziła zajęcia z projektowania dla dzieci. Na warsztatach pokazują proces tworzenia barw na ubraniach za pomocą roślin i opowiadają o modzie odpowiedzialnej.

Julia Kromolicka, absolwentka kierunku Fashion Design, School of Form (Uniwersytet SWPS). Jej pracą dyplomową była kolekcja pt. “Przyjemność wzrokowa a ubiór kobiecy”. To tam zainteresowały ją tajniki barwienia, które zgłębiała w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Pracowni Naturalnego Barwienia prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Schmidt-Przewoźną. Projektantka, kolorystka, tworzy modę odpowiedzialną.

Zofia Pieńkowska rozwija umiejętności z zakresu Fashion Design, eksploruje zagadnienia do dyplomu pt. “Babczyństwo jako powtórne macierzyństwo”, tworzy kolaże a rysunek traktuje jako medium do ukazywania tego, co niewidzialne dla oczu. Prowadzi warsztaty artystyczne m.in. w szkołach i na obozach dla dzieci. Stylistka, czujna obserwatorka przemian społeczno-kulturowych.

dzień otwarcia
25.09 (sobota), 26.09 (niedziela)
godziny otwarcia
16:00-20:00